932 932 88 - 021   مشاوره رایگان

پشتیبانی شبکه

 

پشتیبانی شبکه هم مثل امداد رایانه در محل به یکی از نیاز های اساسی شرکتها، موسسات و فروشگاه ها بدل شده. ما با 18 سال سابقه پشتیبانی شبکه و خدمت رسانی به شرکت های کوچک، متوسط و بزرگ تجربیات ارزنده ای در این زمینه کسب کردیم.

در دنیای امروز، هر سازمان و یا شرکتی که برای رسیدن به اهداف خودش برنامه ریزی درستی داشته باشه، استفاده از شبکه های کامپیوتری یکی از مهمترین عوامل موثر در بهبود کسب و کارش خواهد بود. مزایایی مثل بهبود سرعت عمل در کار ، بالا بردن راندمان کاری ، جلوگیری از اتلاف وقت کارمندان ، داشتن گزارشات متعدد ، صرفه جویی در هزینه ، سطوح دسترسی پرسنل، امنیت و دردسترس بودن اطلاعات و … بخشی از محاسن استفاده از شبکه های کامپیوتری می باشد.

مگه میشه در کسب و کارهای امروزی از کامپیوتر شبکه پرینتر لپ تاپ استفاده نکرد؟

در واقع در کسب و کارهای امروزی، عدم استفاده از این سرویس ها موجب از دست دادن فرصت های خوب و عقب افتادن از رقبا میشه. فارغ از شیوه سیاست گذاری فعالیت شرکت ها جهت توسعه کسب و کارشون، مسأله ای که اهمیت بسیار زیادی داره اینه که در دنیای غرق در تکنولوژی امروزی ، شرکتی که از تکنولوژی های روز استفاده نکنه ، اگر نگیم که محکوم به فناست لااقل میشه گفت که نمیتونه از رشد و توسعه خوبی برخوردار باشه.

اگر در اقتصاد پر از رقابت کنونی سرورها، کامپیوترها و شبکه های کامپیوتری شما با علم روز هماهنگ نباشه، در توسعه کسب و کار شما خلل ایجاد میکنه و مثل یک سرعت گیر بزرگ، سرعت رشد شرکت شما رو کند و کندتر میکنه.

هدف از راه اندازی واحد پشتیبانی شبکه در کام یاران اینه که شما با حداکثر سرعت و بدون داشتن دغدغه خرابی های متوالی و یا از مدار خارج شدن کامپیوترهای متصل به شبکه و در کل مشکلات ناشی از سخت افزار ها و نرم افزارها، فقط به کسب و کار و پروژه هاتون فکر کنید.

پشتیبانی شبکه
گل

پشتیبانی شبکه، نیاز اصلی شرکت ها

 
 
 

امروزه با گسترش کامپیوتر در سازمان های دولتی و تحقق دولت الکترونیک و همچنین برخط شدن اغلب خدمات دولتی از جمله امور مالیاتی، بیمه تأمین اجتماعی، سامانه های گمرکی و … نیاز شرکت ها و سازمانها به استفاده مستمر و بدون وقفه به سیستم های کامپیوتری به روز و با عملکرد صحیح بسیار زیاد شده.

همچنین با توجه به اینکه ارائه محصولات و خدمات از طریق فضای مجازی، اینترنت، موبایل و … بسیار گسترش پیدا کرده و اینکه اغلب ارائه این محصولات و خدمات نیازمند داشتن خانه یا پایگاهی در اینترنت و یا داشتن سرورهای قدرتمند در فضای شرکت هاست تا بتونن  محصولات و خدماتشون رو بدون واسطه به مشتریان خودشون معرفی کنند و ارتباط دوسویه ای با مشتریانشون داشته باشن. عملکرد صحیح تجهیزات کامپیوتری و سرورها امری ضروری و مهمه.

سیستم مدیریت مشتریان

امروزه با توجه به نیاز سازمانها به سیستم های مدیریت مشتریان(CRM) و همچنین استفاده از نرم افزارهای اتوماسیون داخل سازمانی جهت سهولت و سرعت ارتباطات پرسنلی و حذف کاغذ و کاغذ بازی های غیر ضروری اداری، باعث شده که اغلب شرکت های متوسط و بزرگ نیاز به استفاده از سرور و به تبع اون نیاز به شبکه های کامپیوتری داخلی داشته باشن.

نیاز به توضیح نداره که نگهداری شبکه و به روز رسانی این سیستم ها نیازمند داشتن نیروهای متخصص و زبده جهت پایش مستمر عملکرد اونهاست . اما متأسفانه استخدام نیروی متخصص جهت پشتیبانی شبکه هم کار ساده ای نیست. صرف نظر از اینکه استخدام نیروی پشتیبانی شبکه علاوه بر هزینه های بالای حقوق و مزایا و عیدی و پاداش و … نیازمند فضای کاری مناسب جهت استقرار پرسنل هم هست. به همه موارد بالا دردسرهای پیدا کردن نیروی متخصص پشتیبانی شبکه و با اخلاقی که دل به کار بده هم اضافه کنید

گل

مزایای پشتیبانی شبکه

گزارشات و آمارهای تحلیلی

گزارشات و آمارهای تحلیلی

یکی دیگر از مزیت های خدمات پشتیبانی شبکه تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات مربوط به سیستم ها و شبکه است. کار تجزیه تحلیل داده و بررسی میزان استفاده از پهنای باند اینترنت و ظرفیت روتر و سایر تجهیزات فقط یک کار کمی ساده نیست و اگر پشتیبانان شبکه از تخصص کافی برخوردار باشند، می توانند این اطلاعات خام را دسته بندی کرده و بعد از تجزیه و تحلیل در اختیار سازمان و شرکت قرار دهند تا مدیران ارشد بتوانند کارایی قسمت های مختلف را بر اساس این اطلاعات ارزیابی کنند و در نهایت بهبود در سیستم را بوجود آورند

کاهش ریسک

کاهش ریسک

از مهم ترین کارها در پشتیبانی شبکه این است که قبل از بروز مشکل آنها را ردیابی و شناسایی کرده در نتیجه باعث می شود، فرایند کار متوقف نگردد. شناسایی مشکلات شبکه قبل از بروز آنها سبب کاهش ریسک های ناشی از توقف فرایند خواهد شد. مثلا در نظر بگیرید، دستگاههای PLC مربوط به ماشین آلات یک کارخانه خراب شود. در این مرحله یعنی کار متوقف شده است. توقف کار یعنی صرف هزینه بیشتر، تولید کمتر و در نتیجه سود کمتر و یا حتی ضرر. در حالیکه کار متخصصین پشتیبانی شبکه شرکت کام یاران چکاپ سیستم ها بوده که این کار بروز مشکلات را به حداقل می رساند.

افزایش کارایی

افزایش کارایی

بهبود کارایی شبکه با استخدام یک نیروی ثابت برای این کار انجام نمی شود. عموما نیروهای استخدام شده در این زمینه، همه تخصص های لازم را ندارند و در خیلی از مواقع قادر به رفع مشکل نیستند اما شرکت های خدماتی که اقدام به ارائه خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری می کنند از چندین کارشناس و متخصص خبره در زمینه های مختلف بهره گرفته و عموما قادرند، همه مشکلات بوجود آمده در شبکه را در کمترین زمان حل کنند. برای همین است که گفته می شود، بهره گیری از خدمات پشتیبانی شبکه باعث بهبود این سیستم خواهد شد و هزینه ها را کاهش می دهد

کاهش هزینه های جاری

کاهش هزینه های جاری

کاهش هزینه های مربوط به استخدام نیروی انسانی از دغدغه های مهم مدیریت ارشد محسوب شده. در مورد نگهداری شبکه هم این موضوع صدق می کند، استخدام یک نیروی دائمی برای بررسی مشکلات شبکه و رفع آنها مقرون به صرفه نبوده و بیشتر شرکت ها به سمت استفاده از خدمات تخصصی رفته اند که در این موارد به صورت پیمانکاری عمل می کنند. استفاده از این روش علاوه بر اینکه هزینه ها را کاهش می دهد به علت وجود کارشناسان متعدد و متخصص عموما رفع نواقص با سرعت بسیار بیشتری صورت می گیرد.

ارتقاء سخت افزاری و نرم افزاری شبکه

ارتقاء سخت افزاری و نرم افزاری شبکه

بهبود مستمر و ارتقاء شبکه بر اساس دانش روز یکی از مزیت های این خدمات است. بهبود شبکه و ارتقاء آن دقیقا مانند به روز رسانی سیستم های مهندسی ایمنی است. در سیستم ها و تجهیزات مهندسی ایمنی تلاش می شود با به روز کردن آنها ریسک های ناشی از بروز اتفاقات پیش بینی نشده را کاهش دهند. خدمات نگهداری شبکه هم با ارتقاء تجهیزات و نرم افزارهای شبکه دقیقا همین کار را انجام خواهد داد و ریسک های ناشی از سقوط سیستم ها را به حداقل می رساند.

حفظ امنیت شبکه و اطلاعات

حفظ امنیت شبکه و اطلاعات

امنیت دیتا و اطلاعات مساله بسیار مهمی است که دغدغه مدیران شرکت ها و مسئولین مالی و اداری می باشد. بارها مشتریانی به ما مراجعه کرده اند که متاسفانه به علت عدم پشتیبانی شبکه مناسب و یا نگهداری نا صحیح سیستم اطلاعات خود را از دست داده اند و یا دچار ویروس هایی شده اند که عملا برگرداندن اطلاعات یا ناممکن شده و یا بسیار پرهزینه بوده. لذا با پشتیبانی شبکه صحیح و کنترل نسخه های پشتیبان اطلاعات و کنترل امنیت شبکه به صورت مداوم این مساله حل خواهد شد.

تعیین سطوح دسترسی

تعیین سطوح دسترسی

اعمال محدودیت های مدیریت شده بر روی امکانات مورد استفاده در شبکه و کامپیوتر ها از مسائل بسیار مهمی است که اغلب شرکت های معتبر دنیا این کار رو انجام میدن. استفاده از کامپیوترهای داخل شبکه برای مصارف شخصی، امکان کپی برداری از اطلاعات محرمانه شرکت، وب گردی در ساعات کاری و … از مشکلاتی است که به دلیل عدم اعمال محدودیت برای شرکت ها بوجود میاد.همکاران بخش پشتیبانی شبکه کام یاران،  دسترسی به پورت های usb، مدت زمان استفاده از اینترنت، سرعت اینترنت و … رو براتون مدیریت می کنند، طوری که خیالتون راحت باشه که هیچ یک از پرسنل شما وقتشون رو صرف کارهای بیهوده نمی کنند.

اشتراک پرینترها در شبکه

اشتراک پرینترها در شبکه

تهیه پرینتر به تعداد پرسنل علاوه بر اینکه به فضای زیادی بر روی هر میز نیاز داره، هزینه های سنگینی هم به مدیران شرکت ها تحمیل میکنه. سرویس، هزینه نگهداری و شارژ تونر و یا کارتریج پرینتر ها رو هم به هزینه ها اضافه کنید تا متوجه بشین که این کار، کار بسیار اشتباهیه. متاسفانه مشاهده شده که برخی از پرسنل برای مصارف شخصی خود و خانواده محترمشون هم از پرینترهای شرکت استفاده میکنند. بخش پشتیبانی شبکه کام یاران،  پرینترهاتون رو داخل شبکه به اشتراک میگذاره تا شما بتونید بدون نگرانی اسنادتون رو از طریق کامپیوترها ، تبلت ها و گوشی های تلفن همراهتون به چاپ برسونید.

اشتراک گذاری فایل در شبکه

اشتراک گذاری فایل در شبکه

امنیت دیتا و اطلاعات شرکت ها مساله بسیار مهمی است که مدیران و مسئولین مالی و اداری اغلب سازمانها بر استفاده از آن اصرار داردند. بارها مشتریانی به ما مراجعه کرده اند که متاسفانه به علت عدم داشتن پشتیبان شبکه و یا نگهداری نا صحیح سیستم اطلاعات خود را از دست داده اند و یا سرورهاشون دچار ویروس هایی شده که عملا برگرداندن اطلاعات یا ناممکن شده و یا بسیار پرهزینه بوده. لذا با پشتیبانی صحیح و کنترل نسخه های پشتیبان اطلاعات ، استفاده از آنتی ویروس های معتبر و کنترل امنیت شبکه به صورت مداوم این مشکلات به حداقل میرسه.

Voip

Voip

دستگاه های سانترال در حال منسوخ شدن هستند. امروزه استفاده از تلفن های تحت IP به شدت فراگیر شده. با استفاده از این نوع تلفن دیگه فاصله مکانی بین شعب شرکت ها معنی نداره. شرکت ها میتونن با گرفتن داخلی تلفن مورد نظرشون از شهر ها و حتی از کشورهای دیگه بدون هزینه با هم مکالمه داشته باشن. حتی میشه تماس های ورودی به شرکت رو به داخلی فردی که به مأموریت رفته منتقل کرد. واحد پشتیبانی شبکه کام یاران راه کارهای جامعی در مورد تلفن اینترنتی (voip) برای شما خواهد داشت.

به روز رسانی مستمر سرور

به روز رسانی مستمر سرور

با توجه به نیاز اساسی سرورها به امنیت و کارایی بالا، شرکت مایکروسافت طی پایش های دوره ای ، ضعف های امنیتی رو شناسایی میکنه و همچنین با توجه به توسعه و پیشرفت تکنولوژیها، به روزرسانی هایی رو برای محصولاتش آماده میکنه. متاسفانه برخی از شرکت های پشتیبانی شبکه به دلیل اینکه نسخه اصلی ویندوز سرور در ایران موجود نیست و همه مجبور به استفاده از نسخه های کرک شده هستند و به دلیل نگرانی از دست دادن ویندوز، آپدیت ویندوز رو در تنظیمات لغو میکنند که کار اشتباهی است. واحد پشتیبانی شبکه کام یاران تنظیمات صحیح ویندوز سرور رو براتون انجام خواهد داد. اصلاً نگران نباشید.

ایمیل سازمانی

ایمیل سازمانی

امروزه استفاده از وب سایت برای شرکت ها و استفاده از ایمیل های سازمانی به امری بسیار مهم جهت کسب اعتبار شرکت ها بدل شده. فرض کنید که مدیر یک شرکت همکار یا رقیب قصد معرفی آدرس ایمیل خودش رو داشته باشه و از ایمیل های yahoo, Gmail, Hotmail و … استفاده کنه. این به معنی نداشتن وب سایت و ایمیل شرکتی برای همکار شماست و قطعاً از اعتبار اون شرکت پیش شما کاسته خواهد شد. ما به عنوان پشتیبانی شبکه شما ، کمکتون میکنیم که برای شرکت خودتون ایمیل با هویت داشته باشید تا خدای نکرده از اعتبار مجموعه شما کاسته نشه.

تلفن مشاوه رایگان پشتیبانی شبکه

932 932 88 - 021

WHATSAPP

40 55 458 0912
چت مستقیم
گل

برخی از مشتریان واحد پشتیبانی شبکه کام یاران

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید