932 932 88 - 021   مشاوره رایگان

مراحل طراحی سایت

مراحل طراحی سایت در کام یاران روال مشخص دارد که به تریتیب و یکی پس از دیگری تا زمان بهره برداری نهایی طی می شود.
در ادامه به بررسی روند طراحی وب سایت در کام یاران آشنا می شوید.

تلفن مشاوه رایگان سئو و طراحی سایت

932 932 88 - 021

WHATSAPP

40 55 458 0912
چت مستقیم

انواع وب سایت

وب سایت ها در مجموع به سه دسته کلی تقسیم می شوند که عبارتند از:

مراحل طراحی سایت

بررسی مراحل طراحی سایت :

کام یاران برای طراحی سایت حرفه ای از مراحلی گام به گام پیروی می کند تا ضمن خلق محصولی ارزشمند، مشتریان را به طور شفاف در جریان روند پیشرفت پروژه قرار دهد. این پروسه در هشت مرحله تعریف شده و در هر مرحله شمایی کلی از فعالیت های تیم کام یاران را تشریح کردیم. این مراحل برای طراحی سایت شرکتی و فروشگاه اینترنتی مشابه است.

نیاز سنجی و برنامه ریزی

اولین و یکی از مهم ترین گام ها، استخراج نیازمندیهای پروژه طراحی است. قبل از هر چیز باید مشخص شود که امکانات سایت چیست و می بایست چه نیازهایی از کاربر را برطرف سازد. اطلاعات مذکور به همراه درخواست های مشتری در قالب یک پروپوزال مستند شده و به تایید طرفین میرسد. کام یاران بر اساس پروپوزال دقیقی که تهیه میشود، روند طراحی سایت را آغاز می نماید.

نیاز سنجی و برنامه ریزی

تحقیق و بررسی محتوا

پس از نیازسنجی و دریافت درخواست های کارفرما، تیم فنی به بررسی و تحلیل محتوای گردآوری شده پرداخته و بهترین راه را جهت ارائه آن ها در سایت پیشنهاد میکند. این محتوا میتواند شامل متن، تصاویر، لوگوی تجاری، اطلاعات تماس، متن درباره ما، لیست و نمونه محصولات، خدمات، رنگ سازمانی و… باشد. مدیر پروژه مربوطه در کام یاران، ایده ها و نتایج آنالیز را با کارفرما در میان میگذارد و در صورت تایید طرفین، اجرای طرح اولیه به تیم طراحی سپرده خواهد شد.

تحقیق و بررسی محتوا

طرح اولیه wireframe

طراحی گرافیکی اولیه سایت نخستین مرحله از روند طراحی وبسایت است. در این گام از تمامی صفحات سایت مانند صفحه اصلی، درباره ما، تماس با ما، بلاگ و کلیه بخش های دیگر وبسایت، طراحی اولیه ای صورت گرفته و آنچه قرار است کاربر ببیند به تصویر کشیده میشود. سپس مدیر پروژه و کافرما روی این نمونه ها به توافق رسیده و مرحله اصلی طراحی آغاز میشود.

طرح اولیه wireframe

طراحی قالب اصلی سایت

تیم طراحی کام یاران با توجه به طرح اولیه اقدام به دیزاین صفحات مختلف سایت کرده و تمام ملاک های طراحی ایده آل را رعایت میکند. رنگ سازمانی و لوگو نقش مهمی در طراحی سایت دارند. در کام یاران سعی میشود محیط وبسایت شما منطبق بر زمینه کاری تجارتتان باشد تا کاربر با کسب و کاری یکپارچه و منظم مواجه شود. کافرما میتواند تا 30 درصد تغییرات نسبت به طرح اولیه که به تایید طرفین رسیده بود را درخواست کند. تمامی عناصر گرافیکی و بصری نیز قبل از پیاده سازی به تایید کارفرما میرسد.

طراحی قالب اصلی سایت

کدنویسی سایت

تیم فنی کام یاران آماده است تا طرح نهایی را دریافت کرده و بر اساس آن روند برنامه نویسی را آغاز کند. کدهای یک سایت حکم اسکلت بندی یک ساختمان را دارد، لذا تمام توجه و دقت خود را در انجام بهترین و بهینه ترین کدنویسی انجام داده و آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای دنیای وب را در آن دخیل میکنیم. ما در کام یاران از ترکیب HTML، CSS، JQuery و Java script برای انجام کدنویسی استاتیک و آنچه که کاربر میبیند یا با آن تعامل دارد استفاده میکنیم. توجه اصولی و دقت بالای وبسیما به کاربرپسند بودن UI و فراهم شدن بهترین UX باعث شده تا خروجی وبسایت همواره در بروزترین و بهینه ترین حالت ممکن باشد.

همچنین برنامه نویسی سمت سرور یا داینامیک وبسایت نیز به زبان PHP انجام میشود.  سرعت سایت و بازدهی مناسب آن نیز جزء مهم ترین مسائلی است که در کدنویسی آن را مد نظر قرار میدهیم.

کدنویسی سایت

ورود اطلاعات اولیه سایت

پس از اتمام کدنویسی، مرحله دیتاگذاری اولیه آغاز میشود. در واقع در این گام ما سایت را تا حدودی آب بندی کرده و شما را با یک خروجی کاملا خام تنها نخواهیم گذاشت. همچنین در مرحله ورود دیتا ممکن است برخی باگ های سیستم شناسایی و توسط کام یاران اصلاح شود.

ورود اطلاعات اولیه سایت

تست و بازنگری سایت

در مرحله بازنگری و تست، یک فضای هاست نمونه تهیه شده و سایت به طور کامل در اختیار کارفرما قرار میگیرد تا به عنوان یک مدیر و یک کاربر با آن کار کند و تمام نظرات خود را به کام یاران منتقل کند. ممکن است کارفرما در این گام نیاز به اعمال تغییراتی جدید در سایت احساس کند، با توجه به اینکه تمامی مراحل طراحی و پیاده سازی قبلا به تایید کارفرما رسیده است چنانچه به تشخیص تیم فنی این تغییرات بیش از 15درصد باشد، فاکتور جداگانه ای برای اعمال درخواست مورد نظر صادر خواهد شد.

تست و بازنگری سایت

تحویل و آموزش کار با پنل سایت

پس از اتمام مراحل طراحی سایت، یک جلسه 3 ساعته متشکل از کارشناس کام یاران و حداکثر 2 نفر از نمایندگان کارفرما برگزار خواهد شد. در این جلسه تمامی امکانات سایت و نحوه کار کردن با آن ها آموزش داده شده و تمام سوالات پاسخ داده میشود. از این جلسه آموزشی فیلم برداری شده و فایل نهایی در قالب DVD یا کپی روی Flash memory ارائه خواهد شد.

سپس یک هفته به کارفرما فرصت داده میشود تا آموخته های خود را روی یک فضای آزمایشی با سایت تمرین کند. همچنین امکان انتقال اطلاعات اصلی روی سایت نمونه وجود دارد. پس از اتمام کار و تایید کارفرما، طی یک دوره یک هفته ای سایت به طور کامل روی دامنه اصلی اجرا شده و پذیرای بازدیدکنندگان میشود

 

تحویل و آموزش کار با پنل سایت

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید